Koltuk Döşeme Konusunda Desen Tercihleri

Koltuklar, şüphesiz ki en çok kullandığımız alanlarda bulunan ve olmazsa olmaz dediğimiz eşyalarımızdan biridir. Evimizin neredeyse en çabuk eskiyen eşyası olarak da belirtebiliriz. Ancak eskimesine rağmen sadece dış görüntüsü eskiyen, iç kısımlarının yani iskeletinin ya da mekanizmasının sağlamlığını koruduğu ürünler de bulunmaktadır. Koltuk tamiri yapan firmalar bu anlamda oldukça önemlidir. Günümüzde çok sık rastlanmasa da bu işi yapan kaliteli ve güvenilir firmalar bulunmaktadır.

Koltuk döşeme yenileme işlemini yaptırırken desen tercihimizi tarzımıza göre yapmamız gerekir. Klasik ya da modern bir tercihiniz var ise buna göre desenlerinizi belirlemelisiniz. Klasik tarzda kullanılan desenler genel olarak ‘goblen’ olarak bilinen çiçekli kadife kumaşlar olmaktadır. Goblen kumaşlar, çok çeşitli renklerde bulunurlar. Tabi bunların alternatifleri de olmaktadır. Genellikle büyük çiçekli olanlardan başlamaktadır. Küçük çiçek desenli olanlar ağırlıklı olarak sandalyelerde tercih edilmektedir. Düz olan desenler ise, kırlentler ya da oturma bölümlerinde tercih edilebilirler.

Ankara koltuk tamiri işlemini yaparken eğer klasik ve modern arası bir tarza sahipseniz, yaptığınız seçimler bu doğrulta olan desenlerde olması gerekmektedir. Örnek olarak, şal deseni son yıllarda çok gözde olan aslında bizim ülkemiz içerisinde oldukça bilinen bir desen olmasına karşın özellikle yurt dışında ve Avrupa’da oldukça fazla tercih edilen bir desen olmaktadır, dömi klasik. Ayrıca şal desenini berjerlerinize tercih edebilirsiniz. Buna uygun olan iki ayrı kombini de ikili ya da üçlü koltuklarınıza da uygulayabilirsiniz.